سرهنگ «معمر قذافي»، ديکتاتور ليبي را همواره بيش از صد زن همراهي مي کنند که بيشتر آنان محافظان شخصي وي هستند، ولي به تازگي اخبار و اطلاعاتي جديد درباره اين مسأله در برخي سايت هاي کشور ليبي منتشر شده و اسرار اين زنان را فاش کرده است.

گفته مي شود چهار زني که هميشه پشت سر «قذافي» ايستاده اند، مانند ديگر محافظان وي، يونيفورم نظامي بر تن مي کنند، اما حقيقت اين است که آنان پرستار هستند. آنها دوره هاي پرستاري و امداد رساني را گذرانده اند تا در صورت بروز هرگونه مشکل جسمي براي ديکتاتور ليبي، به داد او برسند و مشکل وي را برطرف کنند؛ البته آنها کارهاي شخصي وي را نيز انجام مي دهند.

اما از شروطي که «قذافي» براي اين چهار پرستار و صد محافظ خود قرار داده، اين است که هيچ کدام از آنان تا هنگامي که او را همراهي مي کنند، حق ازدواج ندارند. آنان ياد گرفته اند که بايد همه عمر خود را براي حفظ جان «قذافي» بگذرانند. هيچ يک از آنها حق گفت وگوي رسانه اي يا فاش کردن اطلاعات محرمانه آقاي ديکتاتور را ندارند.

سايت «ويکي ليکس» نيز به تازگي در گزارشي نوشت: «معمر قذافي» يک پرستار اوکرايني به نام «جالينا کولوتنيتسکا» نيز هميشه همراه خود دارد.

بررسي هاي انجام شده نشان مي دهد «قذافي» به او علاقه مند بوده و همين امر باعث شده او را همواره با خود همراه کند. ديکتاتور ليبي حتي در سفرهاي بين المللي خود، پرستارانش را همراهش مي برد. آنان از کوچکترين مسائل زندگي «قذافي» آگاهند.

گفته مي شود، ديکتاتور ليبي به اندازه اي به پرستاران خود علاقه دارد که در يکي از سفرهاي بين المللي خود به کشور پرتغال ـ که قرار بود پس از آن براي سخنراني در مجمع عمومي سازمان ملل به ايالات متحده آمريکا برود ـ وقتي به دلايل اداري ويزاي يکي از اين پرستاران صادر نشده بود، ساعاتي بعد، «قذافي» هواپيماي شخصي خود را از پرتغال به ليبي فرستاد تا آن پرستار را پيش خود بياورد.

همچنين برخي رسانه ها در گذشته نوشتند که گروه محافظان قذافي، چهارصد نفر دخترند که اين دختران در گروه هاي چهل نفري، حراست از جان رهبر ليبي را بر عهده دارند و لحظه اي از او غافل نمي شوند.

در گزارش يک روزنامه مصري به لباس اين محافظان هم اشاره شده است: «آنها هيچ گاه مانند محافظان مرد با لباس شخصي ظاهر نمي شوند. هميشه  لباس نظامي به تن دارند و اين لباس از بهترين پارچه هاي موجود دوخته شده است. آنها پس از گذراندن امتحان هاي سخت برگزيده مي شوند و تا وقتي در خدمت قذافي هستند، اجازه ازدواج ندارند.»

لباس اين دخترها بيش از چهار هزار دلار ارزش دارد و اين، شامل پوتين هم مي شود. دوخت اين پوتين ها، به گونه اي است که پاي آنها را به هيچ عنوان اذيت نکند و در يک کلام، زمختي در طراحي و توليد لباس اين محافظان جايي ندارد. وقتي يک دختر ساعت کارش تمام مي شود، بايد در حالت آماده باش باشد، چرا که قذافي هر لحظه، ممکن است دلش براي يک محافظ به خصوص تنگ شود و بخواهد او را ببيند!

پايگاه هاي خبري ليبي در ادامه مطلب خود افزودند: «معمر قذافي» تک تک محافظان و پرستاران خود را شخصا از دانشکده اي که براي آموزش محافظان و پرستاران تأسيس کرده، انتخاب مي کند و پيش از استخدام رسمي آنان، مجبورشان کرده که سوگند ياد کنند که تا آخر عمر به او وفادار بمانند و از همين روي، حق ازدواج ندارند.

اين پايگاه هاي خبري در پايان مطلب خود نوشتند: تنها دختر ديکتاتور ليبي «عايشه» نام دارد. او به خاطر تک دختر بودن به شدت مورد علاقه پدر است و همين امر موجب شده که «قذافي» همه محافظان شخصي خود را همنام با او بنامد. او محافظان خود را «عايشه اول»، «عايشه دوم»، «عايشه سوم» و غيره ناميده است

 

+ نوشته شده در  شنبه هفتم اسفند ۱۳۸۹ساعت 11:58  توسط علی رضاخادمی  |